Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Dowiedz się, jak rozwiązać problem z malware WP.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość stron i sklepów tworzonych z jego użyciem szacuje się już na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Nie możesz zalogować się na stronę? Informacje zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci portali? A może ze witryny internetowej wysyłany jest spam? To raptem kilka z możliwych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach potrzebne jest natychmiastowe działanie, aby usunąć powód infekcji i przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerów należy powierzyć ekspertom od tego typu zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą skrupulatny przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie było powodem dodania strony do listy zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć też konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo ważne, ponieważ naprawa wszelkich następstw infekcji nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie nastąpi w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]