Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Potrzebujesz szczegółowych informacji o usługach druku 3D? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii SLA, SLS, PolyJet, FDM, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, detali, wygładzonej powierzchni oraz bardzo cienkich elementów.

Druk 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także możliwość zastosowania materiałów w obszernej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]