Sztuka na prywatnych posesjach i w przestrzeni miejskiej – rzeźba do ogrodu

Nowoczesne rzeźby do ogrodu mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni ogólnodostępnej. W jakiej technice się je tworzy? Kto najczęściej zamawia fontanny w formie ozdobnej figury i nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźby do ogrodu – nietradycyjna metoda aranżacji przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się popularnym sposobem na urozmaicenie przestrzeni miejskiej i prywatnych ogrodów. Obecnie dużym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane poprzez odlew, których forma jest dostosowana do preferencji zamawiającego, jego zamiłowań, jak również rozmiarów ogrodu. Na znacznych powierzchniach świetnie komponują się pokaźne, masywne dzieła, które oczarowują swoim dostojnym charakterem. W skromniejszych ogrodach poleca się natomiast ustawianie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy barokowymi zdobieniami lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na pomniki minimalistycznymi. Wybór stosownej rzeźby powinien uwarunkowany stylem ogrodu i tym, jaki rezultat zamierzamy ostatecznie otrzymać. Dużym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie to doskonała forma aranżacji przestrzeni.

Dla kogo nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba do ogrodu to wyraz szacunku do sztuki i jest kupowana przez klientów wszelkiego typu. Rewelacyjnie komponuje się w parkach, miejskich ogrodach, lasach, może także być dekoracją terenu przy muzeum, uniwersytecie, gmachu ministerialnym, hotelu czy też innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby kupują też osoby prywatne, które chcą stworzyć we własnym ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli współczesny charakter ogrodu albo postawić na figurę stylizowaną na zabytkową. Popularne są także imponujące rzeźby orientalne, które będą znakomitym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.