Sesje coachingowe – rozwój osobisty i zawodowy

Szukasz więcej wiadomości o sesjach coachingowych? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj tu.

Pełne wykorzystanie swoich możliwości może nie być łatwe. Nieraz zwyczajnie brakuje nam motywacji, innym razem przyczyną kłopotów są kwestie psychologiczne. Niezależnie od powodu, tego rodzaju trudności bywają szalenie uciążliwe i często hamują rozwój osobisty czy zawodowy. Co więcej, przezwyciężenie ich samodzielne jest często jest niemożliwe albo przynajmniej wyjątkowo trudne. Dlatego powinno się skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Tym bardziej, że metody stosowane współcześnie przez coachów w wielu casusach są bardzo efektywnym instrumentem w usunięciu trudności blokujących ścieżkę do realizacji zamierzonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie kwestie porusza coach?

Praca z coachem powinna zacząć się od wzajemnego poznania się obu stron. Na starcie kluczowe jest z całą pewnością ukształtowanie obopólnego zaufania oraz szczególnego rodzaju relacji, które są potrzebne do tego, żeby pojawiły się zakładane rezultaty. W czasie pierwszych rozmów – które można odbyć przez telefon bądź za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów – coach pozna również priorytety, cechy charakteru i możliwości swojego klienta oraz omówi z nim plan działania. Podczas współpracy zwykle przeprowadza się parę sesji coachingowych, trwających około 90 minut. Zamykające spotkanie jest natomiast okazją do ewaluacji działań i wypróbowania, jak klient poradzi sobie z konkretnymi przeszkodami na własną rękę. To, jakie problemy będą poruszane w czasie sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji klienta – może to być podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia albo spotęgowanie jego wydajności.

Czy warto skorzystać z profesjonalnego coachingu?

Na coaching warto zdecydować się w wielu sytuacjach. Jedną z głównych pobudek przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest chęć całkowitego spożytkowania skrytego potencjału celem poszerzenia umiejętności zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog może także realnie wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, wzmagając stopień satysfakcji, a także ucząc, w jaki sposób oswajać niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]