Regały jezdne – rozwiązania dla magazynów

Wiele magazynów ma niewystarczający metraż do tego, by pomieściły się w nich wszystkie przechowywane przez firmę towary. Kwestia ta okazuje się wyjątkowo uciążliwa w mroźniach oraz chłodniach, które niełatwo jest powiększyć, a każdy kolejny metr sześcienny wiąże się z podniesieniem kosztów ich eksploatacji. W typowych magazynach, jak i tam, gdzie konieczne jest utrzymanie minusowych temperatur, przydatne będą regały przesuwne. Jak działa to rozwiązanie?

Regały przesuwne – charakterystyka

Magazynowe regały jezdne różnią się od tradycyjnych tym, że instalowane są na specjalnych szynach znajdujących na podłodze oraz suficie hali. Pozwala to zmieniać ich lokalizację i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdej chwili można także uzyskać dostęp do dowolnej palety na terenie magazynu – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Dzięki wdrożeniu tej technologii, pojemność składu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując koszty eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kiedy wybrać regały przesuwne?

Jak już nadmieniliśmy, regały mobilne są polecane przede wszystkim do chłodni oraz mroźni. Będą też świetnym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, właściciele których z przeróżnych względów nie mogą podjąć decyzji o ich rozbudowie. Regały jezdne nie wymuszają konieczności zmian w konstrukcji hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc okazać się doskonałym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze zagospodarowanie ich metrażu, a także optymalizację kosztów związanych ze magazynowaniem towarów.