Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do magazynowania sporych ilości ukończonych już środków. Wspomniane wyżej właściwości sprawiają, że zbiorniki nierdzewne są również idealnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiornik stalowy jest często stosowany w rozlicznych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na tego typu pojemnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości zarazkami bądź dzikimi drożdżami.