Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale też posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się gorących dań, palenia papierosów oraz alkoholu. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają dyskomfort i obrzęk.

Implantologia – jak wybrać specjalistę

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne jest to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na istotne informacje.