Profesjonalne zakładanie i utrzymanie trawników

Zielony trawnik prezentuje się elegancko i podkreśla charakter posesji. Współcześnie można skorzystać z oferty przedsiębiorstw, które gruntownie zajmują się zakładaniem trawników. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa czerwona rozłogowa i mietlica górska

Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. ogrody pałacowe, zarządy dróg i zieleni, firmy prywatne, czy, gminy, które muszą zatroszczyć się o duże areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika używa się wiele gatunków traw, wśród których wyróżniamy kostrzewę czerwoną rozłogową, życicę trwałą czy wierzchlinę łąkową. Bardzo często wykorzystywana jest również trawa z darni, która zapewnia niemal natychmiastowe efekty. Jaki rodzaj trawy jest najlepszy? Wybór powinien zależeć od specyfiki terenu, oczekiwanych rezultatów oraz wielkości powierzchni. Gatunki z darni świetnie spisują się nawet w przypadku pochyłej powierzchni.

Zakładanie i utrzymanie trawników – specjalistyczne narzędzia

Firmy zajmujące się dbaniem o tereny zielone używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają wykonać niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. rekultywacyjne, ładowarki, kosiarki samojezdne oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie sprawniej. Bardzo ważne jest także nawadnianie trawnika, które często odbywa się z wykorzystaniem automatycznych zraszaczy. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak mróz lub urazy mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczyć można nawożenie, odchwaszczenie czy skaryfikację, trawnik znowu prezentuje się pięknie.