Problemy z budową domu? Pomoże architekt

Na joannaklusak.com dowiesz się jak skorzystać ze wsparcia architekta Kraków

Budowa domu to z całą pewnością najistotniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Należy zatem starannie to obmyślić i pamiętać o usługach fachowców. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze wysiłki, ma z pewnością projekt domu. Mamy szansę co prawda nabyć stworzony już dokument, jednak by mieć gwarancję, że budynek będzie taki jak nam chodziło, należy skorzystać z porad architekta. Z uwagi na to, że większość czytelników nie wie, czym rzeczywiście się para, powinniśmy powiedzieć na ten temat parę słów.

O czym wiedzieć przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni konkretne oczekiwania, jest zależne zwłaszcza od przebiegu rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy przemyśleć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto również zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami na temat budowy domu – dzięki temu łatwiej się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, bo w przypadku problemów mamy prawo liczyć na jego poradę.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów projekt będzie rozpatrzony przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich oprze się nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny do odbioru inwestycji. Zawartość tych dokumentów ustalają właściwe ustawy.

Kontakt z firmą:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]