Opróżnianie piwnic – pozbądź się zalegających śmieci

Okres przed Wielkanocą to czas między innymi garaży, pomieszczeń gospodarczych i poddaszy. Chcesz zatroszczyć się o porządek w swoim otoczeniu? Dowiedz się, kiedy warto zlecić kompleksowe sprzątanie piwnic oraz mieszkań.

Sprzątanie piwnicy i mieszkania – co wyrzucamy?

Oczyszczenie starej piwnicy to ogromne wyzwanie – należy wynieść nie tylko z zapełniające pomieszczenie zepsute przetwory, sprzęty czy niesprawną elektronikę, ale także zatroszczyć się o wywiezienie odpadki do miejsca utylizacji. Wyrzucenie niebezpiecznych odpadów do zwykłego kosza jest karalne i niebezpieczne dla środowiskanaturalnego. Obywatele dużych miast jak np. Kraków nie muszą na własną rękę doprowadzać do porządku domowych piwnic i strychów – funkcjonują tam przedsiębiorstwa oferujące profesjonalne sprzątanie mieszkań oraz piwnic. Usługa jest przeznaczona dla ludzi, którzy nie mają ochoty albo czasu na pakowanie i sortowanie śmieci – wolą, by czynności te wykonali zawodowcy. Firmy zajmujące się sprzątaniem mieszkań poradzą sobie z rozmaitymi rodzajami odpadów – odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, dywanami, meblami, elektrośmieciami (sprzęt komputerowy, RTV i AGD), jak również odpadami budowlanymi czy gruzem.

Ile kosztuje i jak przebiega usługa sprzątania piwnic oraz mieszkań?

Ekipa firm oferujących sprzątanie piwnic i mieszkań dojeżdżają bezpośrednio do klientów i na miejscu zajmują się z bałaganem. Przedsiębiorstwa tego typu oferują wszechstronne usługi porządkowe – udostępniają worki na odpady oraz pojemne kontenery, pomagają załadować do nich odpady, wynieść je z domu lub mieszkania, a następnie przetransportować do właściwego składowiska. Przedsiębiorstwa te dysponują flotą pojazdów przystosowanych do wywozu różnego rodzaju odpadów i są w stanie błyskawicznie uporać się z zagraconymi strychami i piwnicami. Cena za usługę jest najczęściej zależna od zakresu przeprowadzonych prac.