Nie męcz się sam z fiskusem – usługi księgowe

Rozliczenia z US potrafią dla części biznesmenów okazać się przyczyną sporych trudności. By poradzić sobie z tym bez niebezpieczeństwa poważnych niekiedy kar finansowych, potrzebne będą profesjonalne kwalifikacje – a tych nie ma wielu przedsiębiorców. Jeśli więc niedużo wiemy o kwestiach fiskalnych, dobrym pomysłem będzie powierzenie ich specjalistom. Większe firmy zazwyczaj angażują etatowych księgowych, ale to rozwiązanie bywa zbyt kosztowne dla niewielkich przedsiębiorstw. Ich właściciele słusznie zrobią rozpoczynając współpracę z dobrym biurem księgowym. Jak więc znaleźć firmę oferującą najlepsze usługi księgowe? O czym należy pamiętać, by ustrzec się przykrych pomyłek?

Jakie usługi księgowe oferują firmy?

Usługi księgowe oferowane przez profesjonalne biura rachunkowe gwarantują bezproblemowe działanie firmy na wszystkich płaszczyznach. Za ich sprawą bez obaw rozliczymy się z pracownikami, bez błędów obliczając należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy na początku, ustrzeżemy się również problemów z urzędem skarbowym oraz ewentualnych kar pieniężnych. Dobrze również dodać, że usługi profesjonalnych firm umożliwiają też bezproblemowe korzystanie z unijnych dopłat – na przykład dla przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych.

Usługi księgowe – które będą najlepsze?

Wspomniane korzyści staną się jednak naszym udziałem tylko wówczas, gdy wybierzemy właściwe biuro rachunkowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej mówi nam o tym fakt, czy dane biuro posiada certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, iż prowadzona przez nie księgowość zawsze będzie wysokiej jakości. Warto też postawić na usługi księgowe tych biur, które wykupiły ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej – w przypadku pomyłek możliwe sankcje zostaną opłacone z pozyskanych dzięki temu funduszy.

Kontakt z firmą:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]