Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą lokalu na chrzciny? Nie zwlekaj! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzone dziecko, stąd też troszczą się o to, by wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, szczególnie jeśli na chrzcie ma pojawić się spora grupa krewnych oraz znajomych. W tym artykule przeczytasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – możesz wskazać preferowany prezent dla swojego dziecka

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce od razu po narodzinach malucha, nierzadko nawet tego samego dnia, z przyczyny wysokiej śmiertelności niemowląt. Z czasem chrzest przeobraził się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższych dziecka, tym samym jest urządzany na ogół 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to dokładne rozważenie głównych kwestii tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Ustalając z parafią dzień obrzędu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach należy dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do ustalenia ile osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się także poinformować, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście w głównej mierze kupują zabawki, jednak rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne podarki, jak chociażby ubranka, wózek dla dziecka albo fotelik do auta.

Impreza w domu albo chrzest w wynajętym sali – na co się zdecydować?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zwykle w domu rodziny dziecka, w związku z tym nie każdy uczestnik mszy w świątyni mógł być zapraszany na odświętną biesiadę. Dzisiaj wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując oferty sal, gdzie można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią rewelacyjnie udekorowane miejsce, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi jadłospis korespondujący z charakterem imprezy oraz która zapewni biegłą obsługę biesiadników. Jeżeli ceremonia wyznaczona jest na okres letni, zalecamy znaleźć salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf zrobi śliczne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast dąsać się przy stole mogą harcować pośród zieleni. Ważny jest także taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był komfortowy, tak samo jak transport gości do zarezerwowanego noclegu lub domu.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]