Chcesz zlecić badania wysokościowe Bielsko Biała? Kliknij tu
Większość z nas działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z serwisowaniem kominów oraz myciem okien w wysokościowcach. Według obowiązujących w Polsce regulacji są to zaś wszystkie zadania przeprowadzane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, gdy prace prowadzone są co najmniej 3 metry nad ziemią, konieczne jest zaś zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W jakich przychodniach są wykonywane? Jakie choroby sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?
Gdzie przeprowadzić badania wysokościowe?
Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie uzyskamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich zakończeniu – jeśli oczywiście wyniki będą odpowiednie – zyskamy orzeczenie umożliwiające podjęcie pracy na wysokościach. Bywa też, że na wykonanie badań wysokościowych nie mamy dużo czasu – wtedy słusznie postąpimy udając się sami do laryngologa, neurologa oraz okulisty w celu przeprowadzenia badań, a potem składając je w przychodni medycyny pracy, jakkolwiek najrozsądniej umówić się na badania w specjalistycznej poradni.
Przez które choroby nie zaliczymy badań wysokościowych?
Badania wysokościowe muszą zdiagnozować schorzenia, które sprawiają, iż praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najistotniejszych tego rodzaju chorób należą w szczególności epilepsja oraz choroby błędnika, wady oczu (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (chociaż możemy to wyeliminować wykorzystując szkła kontaktowe), a także zez. Specjalista może też odmówić wystawienia zaświadczenia, jeśli mamy zaawansowaną hiperglikemię lub walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co 36 miesięcy, natomiast osoby po pięćdziesiątce – co roku.
Kontakt z firmą:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: +48 608-315-680
E-mail:
[email protected]