Jakie schorzenia uzębienia leczy chirurg dentysta?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi technikami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w przypadku konieczności umieszczenia implantów lub koron, znacznych uszkodzeń zębów, uszkodzeń kości i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu owrzodzenia bądź guzy. Jakie metody bywają jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni i stosunek dentysty do chorych – dużo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź wśród znajomych.