Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeżeli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego największą zaletą jest też fakt, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.