Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz wywóz starych mebli Kraków

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. Przeważnie przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Problem jednakże w tym, iż po wielu miesiącach również w tych schowkach robi się tak ciasno, iż codzienne korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy też, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z domu, poddasza i piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Śmieci takie jak połamane meble, sprzęt RTV i AGD, elementy stolarki okiennej czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać spalone lub trafić na wysypisko. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich wedle tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wykonane, polega najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu kolejnych garderób, krzeseł i półek.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]