EV SSL, Geotrust SSL, Wildcard SSL – jaki certyfikat wybrać?

Certyfikat SSL to specjalne zabezpieczenie stron www, zapewniające osobom korzystającym z sieci poufność danych i jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Dlaczego powinno się wyposażyć swoją witrynę w zabezpieczenie SSL?

Symbol zielonej kłódki – jak zidentyfikować SSL certyfikat?

Certyfikaty SSL oznaczają szyfrowane połączenie, które strzeże internautów odwiedzających daną witrynę przed niekontrolowanym wyciekiem poufnych informacji – haseł, numerów kart kredytowych, loginów, danych osobowych itp. SSL certyfikaty są na ogół stosowane m.in. przez instytucje publiczne, serwisy aukcyjne, sklepy czy strony obsługujące bankowość internetową. Certyfikaty powinny posiadać wszelkie witryny, na których realizuje się przelewy bądź zostawia dane osobowe. Jak rozpoznać, że strona jest szyfrowana? Jeżeli w polu adresu wyświetla się oznaczenie „https” oraz symbol zielonej kłódki, oznacza to, iż jest ona bezpieczna.

Typy certyfikatów – Comodo SSL oraz Wildcard SSL

Certyfikat SSL Wildcard to rozwiązanie wybierane najczęściej przez przedsiębiorstwa średniej wielkości. Jest najtańszym typem zabezpieczenia SSL służącym do obsługi jednej domeny internetowej i nielimitowanej ilości subdomen. Wydanie SSL Wildcard następuje w przeciągu 5 minut. Z kolei certyfikat Comodo SSL używany jest przez większe przedsiębiorstwa i wymaga manualnej weryfikacji. Czas oczekiwania na jego wydanie jest też dłuższy – od 1 dnia do tygodnia. Certyfikat rozszerzonej walidacji, to znaczy Comodo EV SSL, obejmuje jedną domenę. Internauta, który używa przeglądarki poprawnie interpretującej certyfikat EV SSL, zobaczy zielony pasek adresu oraz zweryfikowaną nazwę firmy, do której należy domena. Klienci mogą również skorzystać z certyfikatów Geotrust SSL, które w zależności od wersji są dedykowane zarówno niewielkim podmiotom, jak i dużym firmom.