Potrzebujesz 1 grama złota? Sprawdź https://goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.
Dużo martwimy się o emeryturę i o zabezpieczenie się na ewentualną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zazwyczaj staramy się chociaż raz na rok odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie czy też na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednakże to rozwiązanie jest coraz mniej rentowne – postępująca inflacja i słabe oprocentowanie lokat sprawiają, że oszczędności nie zapewniają profitu, a wręcz z biegiem lat ich siła nabywcza spada. Nie dziwi więc, że wzrasta zainteresowanie alternatywnymi metodami inwestycji, w tym także kupnem złota inwestycyjnego.
Złoto lokacyjne – sztabki i monety bulionowe
Inwestycja w kruszce opiera się na kupieniu ich wówczas, gdy ich wartość rynkowa jest niska i zbyciu ich, jeżeli ta cena zacznie wzrastać. Ale trzeba zaznaczyć, iż nie każdy produkt ze złota jest traktowany jako kruszec inwestycyjny, stąd przykładowo skupowanie łańcuszków trudno nazwać lokatą w złoto. To, co należy nazywać złotem lokacyjnym jest dokładnie określone przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązujących przepisów jest to głównie złoto próby 0.995 lub wyższej w płytkach lub sztabkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne wymagania, aby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co istotne – muszą być legalnym środkiem płatniczym w państwie, które je wybiło. Monety lokacyjne to nie numizmaty, zatem nie traktuje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Przepisy podają jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego, czyli złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.
Zamówienie złota inwestycyjnego możliwe jest także przez internet
W sklepach polskich dostawców złota inwestycyjnego bez problemu znaleźć można najpopularniejsze monety bulionowe z m.in. USA czy Wielkiej Brytanii, jak i sztabki złota. Zakupy można dokonywać też online i nie jest to propozycja tylko dla majętnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bardzo bogatą ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g, jak i złotych monet o wadze 1/10, 1/4 lub 1/2 uncji. Kupić można także złoto w „combibarach”, które pozwalają na odłamanie, a później odsprzedanie indywidualnych płytek złota.
Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]