Złoto bulionowe w monetach – dobra inwestycja na przyszłość

Szukasz złota bulionowego? Odwiedź ten adres.

Osoby, które zdecydowały się inwestować w złoto mają do wyboru kilka możliwości: kolekcjonować biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje spółek powiązanych z rynkiem kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w sektory gospodarki związane z tym metalem szlachetnym. Kolejną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które oferowane jest nie tylko w postaci sztabek, ale również monet bulionowych.

Co określa faktyczną wartość złotych monet bulionowych?

Monety ze złota kojarzymy zazwyczaj z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z innych kruszców, odróżniają się od nich pod wieloma względami. Po pierwsze monety bulionowe są wybijane w celu lokowania w nich kapitału, z tego zatem powodu ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony, a poniekąd wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Monet bulionowych nie są bije się w kolekcjach tematycznych bądź w związku z ważnymi rocznicami, zatem ich design niezwykle z rzadka jest zmieniany. Na ogół złote monety bulionowe bite przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie rocznikiem emisji. Trzeba zaznaczyć, iż część monet bulionowych, pomimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich aktualną wartość określa czystość i ciężar wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Walorem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, a ich sprzedaż jest łatwiejsza niż lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – czasami mają w sobie domieszkę miedzi

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, lecz mennice wypuszczają dodatkowo monety o nominale 1/50 czy 1/4 uncji złota. Wypada wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są najczęściej ze złota najwyższej próby, a więc .999, ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle czy też Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są ze złota próby .9167. Jeśli monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety i – co za tym idzie – zmniejszenie ryzyka jej zarysowania. Takie monety z dodatkiem innych metali są cięższe, a nominał, którym są opisane informuje o wadze czystego złota, które się w nim znajduje.

W asortymencie polskich brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, m.in. Liść Klonowy, Filharmoników Wiedeńskich czy wspomniane wcześniej Krugerrandy.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]