Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie mass collect jest de facto niesłychanie proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (standardowy przelew, przelew z karty bądź przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym na wyeliminowanie prawdopodobnych omyłek często mających miejsce w czasie tego procesu.

Mass collect również dla firm rozliczających mniej niż sto faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto rozważyć jej wykorzystanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem owocuje wzrostem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]