Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Wejdź na kantor internetowy.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze bądź w placówce bankowej – te pierwsze do tej pory działają supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor internetowy?

Działanie kantoru internetowego jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest głównie to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniego dnia. Drugim i niesłychanie ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka innych usług lubianych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta dniu lub takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie wolność w dysponowaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę oraz dużą wolność w dyspozycji własnymi funduszami. Używają ich także osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby zatrudnione lub studiujące za granicą. Jednak zanim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.