Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Umieszczanie pieniędzy na lokacie czy po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest już tak rentowne jak jeszcze parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale też i większa świadomość, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż Polacy poszukują rozwiązań, które umożliwią ich finansom dawać w przyszłości dodatkowy przychód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Złoto w sztabkach to inwestycja na długie lata

Przede wszystkim warto stanowczo zaznaczyć, iż inwestycja pieniędzy w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto z reguły nie ulega słabszym i silniejszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niestabilność gospodarcza oraz polityczna nierzadko podwyższa jego wartość. Owszem można zauważyć wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres od razu daje się spostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od setek lat ilość tego kruszcu dostępna na rynku utrzymuje się praktycznie bez zmian. Dawno temu był on środkiem płatniczym, w tej chwili jest szeroko stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym oraz elektronice, jak również – wciąż na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest nieustające i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego przykładowo do produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest częstokroć nierentowny, toteż zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Odrębne sztabki złota i combibary – co kupić?

Czytając o lokacie środków w złote sztaby większość osób od razu oceni, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednakże złote sztabki wytwarza się w różnych rozmiarach, tym samym zasadniczo każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Takie drobne sztabki są wręcz idealnym pomysłem na podarunek. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający większy kapitał chętnie zamawiają się na cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 250 g, jak również 1 kg. Wypada jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę nabywamy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie można rozłupać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego wskazane jest nabywać złote sztabki o rozmaitej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na niewielkie sztabki.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]