Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

Dowiedz się, gdzie kupić środki do impregnacji drewna, wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy ochronić nimi meble?

Zastosowanie środków do impregnacji drewna

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe, a także wiele innych elementów. Tymczasem środki używane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że parkiet jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia i zużycie. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane podłogi powinny być pielęgnowane we właściwy sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]