Wykorzystanie sklejki szalunkowej

Jeśli poszukujesz sklejki szalunkowej, koniecznie wejdź na abcszalunki.pl

Sklejka szalunkowa to materiał często stosowany w budownictwie. Z powodzeniem zastępuje zwykłe drewno, którego nie można użyć do wszystkich zastosowań, jak również niepotrzebne winduje koszty. Sprawdźmy z jakich matariałów jest ona zrobiona i co powoduje, że jest tak popularna.

Sklejka szalunkowa – wiele fornirów

Sklejka szalunkowa pozyskiwana jest z drewna, ma wiele warstw, cechuje się świetną wodoszczelnością. Do jej produkowania najczęściej używa się buk, brzozę oraz gatunki importowane, np. fumę. Jest bardzo sprężysta, a jej cechy są ulepszone poprzez wykorzystanie profesjonalnych impregnatów zabezpieczających. Zastosowanie wielu powłok powoduje, że sklejka szalunkowa wytrzymuje również w ekstremalnych warunkach – przy narażeniu na urazy mechaniczne oraz różnice temperatur urazy mechaniczne oraz różnice temperatur. Warstwy forniru ściśle przystają względem siebie, tworząc szczelną sieć. Istnieje mnóstwo wariantów sklejki szalunkowej, w zależności od sposobu klejenia (np. półwodoodporna, szlifowana), położenia powłok czy typu materiału. Nie zapominajmy, że nie każda sklejka nadaje się do użycia w ekstremalnych warunkach, dlatego musimy dobrze dopasować jej rodzaj.

Sklejka szalunkowa – przy tworzeniu nieruchomości, sufitów oraz podestów

Sklejka szalunkowa sprawdza się przy budowie nieruchomości, ścian działowych oraz elewacji. Jest ona komponentem wspierającym system tzw. deskowań. Używana do tworzenia systemów szkieletowych, znajduje bardzo duże zastosowanie. Istnieje możliwość jej wielokrotnego wykorzystania, co powoduje, że element ten jest tak rozpowszechniony. Sklejka szalunkowa to podstawowy asortyment każdej firmy budowlanej. Pamiętajmy jednak, że nie musimy mieć własnych komponentów, ponieważ w Polsce istnieją podmioty specjalizujące się w wypożyczaniu elementów szalunkowych. Bez problemu możemy więc bez trudu zaopatrzyć się w specjalistyczne materiały konieczne na budowie.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]