Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Chcesz kupić szalunki Peri? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Szalunki, zwane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Przeważnie używa się ich podczas wylewania ścian betonowych – wówczas są one potrzebne do tego, żeby należycie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również w czasie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przestrzeni na drzwi, okna i bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i jakim sposobem mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, która po rozebraniu może być wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – wielu inwestorów oraz wykonawców wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, drewna lub sklejki, a także zestawiać dwa albo trzy materiały. Z reguły jednak wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę łączą łączniki, narożniki, głowice ze stali bądź aluminium i belki.

Wynajem szalunków – nie musisz ich kupować?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wybudować jeden obiekt oraz brygad, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi. Zakup wszelkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku byłby zupełnie nieodpowiedzialny finansowo . Znacznie rozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]