Szalunki – gdzie się je stosuje?

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Najczęściej stosuje się je podczas wylewania murów z betonu – wówczas są one konieczne do tego, aby nadać im stosowny kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także w czasie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie przestrzeni na bramy, drzwi oraz okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i gdzie mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wyprodukowane są szalunki?

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami ewentualnie drewnianych desek, którą można wykorzystać powtórnie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednak pracochłonny – większa część wykonawców oraz inwestorów wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wykonane ze sklejki, metalu bądź drewna, jak również zestawiać 2 lub 3 surowce. Z reguły jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję scalają łączniki, głowice ze aluminium bądź stali, narożniki i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy warto?

Przedsiębiorstwa często zajmujące się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy planują zamierzających postawić pojedynczy obiekt czy brygad, które zazwyczaj oferują inne usługi. Kupno wszystkich elementów niezbędnych do złożenia szalunku byłoby zupełnie odpowiedzialne finansowo . Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajem szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]