Profile aluminiowe – kiedy się je wykorzystuje?

Zobacz, gdzie kupić profile aluminiowe.

Glin to jeden z najchętniej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego atutów zalicza się przede wszystkim niedużo gęstość, która powoduje, iż wykonywane z niego części nie są ciężkie – a to pozwala na wykonanie mnóstwa różnorodnych konstrukcji. Wykazuje niestety pewne minusy – w stanie czystym nie jest bardzo wytrzymałe, z tego względu w budownictwie raz innych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się zwłaszcza jego stopy, które cechują się dużą wytrzymałością przy wspomnianej niewielkiej masie. W budownictwie najchętniej wykorzystywanymi elementami są rury oraz profile aluminiowe. W jakich celach więc konkretnie się je wykorzystuje?

Użycie profili aluminiowych w rozrywce

Profile aluminiowe to świetny materiał do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się między innymi mobilne estrady, wiaty dla sklepów i na imprezy masowe, a także stanowiska targowe. Na zainteresowanie nimi w szczególnym stopniu rzutuje ich nieduża waga i solidność, ale także prostota projektowania konstrukcji i fakt, że bez trudu można osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o każdym kolorze na długi czas, gdyż nałożona tak farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy również wykorzystuje się profile aluminiowe?

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w innych dziedzinach. Świetnie zdają egzamin jako części różnego typu wyposażenia dla aktywnych, pojazdów lub maszyn. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w armii, przy budowie oszklonych budynków, w wytwórstwie poręczy oraz płotów, a poza tym w transporcie drogowym. Warto także nadmienić, iż profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt elektroniczny czy AGD.

Kontakt z firmą:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]