Profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to najważniejszy element każdego budynku. Już w trakcie projektowania budynku trzeba zadbać o to, aby konstrukcja była solidna. Służy do tego izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy w takim razie przed jakimi czynnikami zabezpiecza taka izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – stop wychładzaniu konstrukcji

Warunki zewnętrzne bardzo oddziałują na strukturę budynku. Szkodliwe skutki przynosi zwłaszcza działanie wód gruntowych, co może prowadzić do szybkiej utraty ciepła. Wilgotne fundamenty sprawiają, że rośnie współczynnik przepuszczalności cieplej budynku, a co za tym idzie – wzrastają koszty ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najczęściej wykorzystywaną metodą hydroizolacji, która pomaga budynek przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Stosuje się ją tak przy nieruchomościach mieszkalnych, jak i produkcyjnych. Budowę chroni się za pomocą rozmaitych sposobów izolacji. Ciężką izolację stosuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy woda wywiera ciśnienie hydrostatyczne na konstrukcję. Natomiast o wiele częściej wykorzystywana jest lekka izolacja, pomagająca zabezpieczyć fundamenty przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – masy asfaltowo-żywiczne i powłoki polimerowe

Istnieją różne techniki izolacji – od wewnątrz i na zewnątrz. Wykorzystuje się do tego różnorodne materiały budowlane, na przykład tzw. lepiki, folie kubełkowe, zaprawy hydroizolacyjne lub emulsje silikonowe. Należy nadmienić, że profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na zrobieniu odrębnych projektów dla newralgicznych miejsc jak na przykład narożniki, załomy czy brzegi ścian. Dlatego roboty należy powierzyć fachowcom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wówczas będziemy pewni, że nasz budynek jest właściwie chroniony przed oddziaływaniem wilgoci.