Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Więcej informacji o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać stosowny odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je kupić w rozsądnych cenach.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]