Pergole lamelowe i materiałowe – o nowoczesnych zadaszeniach tarasowych

Chcesz kupić pergolę lamelową w Warszawie? Skieruj się na ten adres.

Masz swój dom z ogrodem i zastanawiasz się jak wydajnie zagospodarować tę przestrzeń, aby stała się maksymalnie funkcjonalna? Pragniesz przebywać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Propozycją dla Ciebie jest zakup wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, które dają możliwość cieszyć się takim wypoczynkiem bez względu na warunki atmosferyczne.

Atuty posiadania zadaszenia tarasowego

Pergole mogą być zabudową stałą lub mobilną, czyli składaną i rozkładaną zależnie od potrzeb, jednak osoby prywatne zwykle wybierają modele całoroczne. Pergola przymocowana do ściany domu tworzy kryty taras, co na ogół wyraźnie zwiększa przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania mieszkańców oraz ustawione pod nią meble przed deszczem oraz słońcem. Wiele oferowanych w sprzedaży projektów pergoli można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako osobny element zintegrowany z układem ogrodu. Wypada nadmienić, że niektóre wzory zadaszenia tarasowego można zamontować również we wnęce pomiędzy dwoma murami. Współcześnie zadaszenia tarasowe wytwarzane są z solidnych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje w pełni sporządzone z drewna są już rzadkością.

Najnowsze projekty pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają dość szerokie możliwości dobrania ich pod względem wariantu i barwy poszycia oraz wielkości. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą też pergole wyposażone w pomocne udogodnienia, między innymi efektywne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota to obecnie standard, choć nadal dostępne są pergole sterowane manualnie.

Jaki wybrać wariant zadaszenia pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które postanowiły o budowie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego i materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, a więc “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt nachylenia lameli, dostosowując w ten sposób intensywność promieni słonecznych przenikających przez dach lub kompletnie go zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (na ogół jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Dach da się całkowicie zamknąć lub otworzyć, ewentualnie zostawić go częściowo odkrytym. Każde z tych rozwiązań znakomicie się sprawdzają, zatem wybór konkretnej opcji zależy już w pełni od preferencji nabywcy i jego indywidualnych potrzeb.

Kontakt z firmą:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]