O czym pamiętać wybierając projekty domów z bali?

Projekty domów z bali. Rzetelną pomoc specjalistów w tej dziedzinie otrzymasz na http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy z bali to jeden z najstarszych typów obiektów użytkowych. Zazwyczaj buduje się je z sosny czy jodły. Chociaż ich budowa jest taka sama od stuleci, nadal spotkać można mnóstwo entuzjastów. Nie powinno to jednak zaskakiwać – wykazują bowiem mnóstwo plusów, które sprawiają, że liczba ich mieszkańców wciąż rośnie. Mogą mieć najróżniejsze kształty, wznoszone są z przyjaznych dla środowiska surowców, świetnie się prezentują i – co najistotniejsze – są bardzo komfortowe. Warto wspomnieć również o tym, że budowa budynku z bali jest zdecydowanie szybsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mają szansę cieszyć się też zdrowym mikroklimatem, który korzystnie rzutuje między innymi na płuca.

Nowoczesne projekty domów z bali

Wielu z nas sądzi, że projekty domów z bali zawsze upodabniają się do historycznej architektury. W istocie nierzadko tak jest, ale powinniśmy nadmienić, iż domy z bali potrafią również mieć odmienne formy. Obecnie realizuje się także innowacyjne projekty domów z bali, które nie przywodzą na myśl budynków rustykalnych. Domy z bali mogą też mieć elewację, co powoduje, że łatwiejsze staje się zagospodarowanie wnętrza – zwykle wykorzystuje się po to płyty kartonowo-gipsowe.

Kupowanie projektów domów z bali

Jak nietrudno stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali będzie o wiele trudniejsze niż betonowego. Dlatego decydując się na ten typ obiektu, dobrze dowiedzieć się, jakie domy zrealizował już dotąd dany architekt. Bezwzględnie sprawdźmy również, czy jego twórczość nam się spodoba. Ważne okazuje się oprócz tego to, jakiej firmie powierzymy wzniesienie domu. Oczywiście najlepiej wybierać te z doświadczeniem w tego typu projektach. Trafionym rozwiązaniem będzie również z pewnością wybór firmy, w ramach której współpracują ze sobą doświadczeni cieśle i dobry projektant – wówczas dom z pewnością zostanie wzniesiony prędko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]