Jakie zalety posiada stolarka okienna

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przerasta okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Zapoznaj się z naszym poradnikiem nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – niższe koszty ogrzewania

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się bardzo elegancko, a co więcej, mają również bardzo dobre parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim wskaźnikiem przenikania ciepła, co bardzo redukuje koszty związane z ogrzewaniem mieszkania. Takie okna bardzo dobrze wygłuszają mieszkanie, jak również nadają się do zastosowania w przypadku dużych powierzchni. Cieszą się też dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystko – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Producenci wyliczają, że solidnie wykonane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – na jakie okna się zdecydować

Firmy produkujące stolarkę drewnianą zapewniają obecnie bardzo duży zakres asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierane, a także wiele innych wariantów, które gwarantują komfort domownikom. Dodatkowo można także zdecydować się na wstawienie specjalnych szyb – przeciwsłonecznych oraz refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. sosnę, modrzew czy gatunki egzotyczne – takie jak eukaliptus. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz wybrać modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie oddaje również charakter zabytkowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.