Dźwigary – czy można je wynająć?

Jeśli chcesz zamówić dźwigar, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie właściwego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również niezastąpione przy budowie sufitów – wówczas ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego kluczową cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj użytych w tym celu materiałów. Te powinny być dokładnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, topola, buk czy olcha. Bardzo istotne jest również odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed negatywnym wpływem wilgoci, spoiw i innych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które regularnie zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup oraz przechowywanie generuje jednak pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które od czasu do czasu przyjmują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]