Co daje wynajem szalunków?

Więcej o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, ale łatwo zaobserwować także konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na duże ceny nie zawsze ekipy remontowe mają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę wszak po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, warto rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne koszty.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Warto wybrać usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie też obsługa klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi kontrahenci.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]