Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

Zajrzyj tu i dowiedz się, komu zlecić budowę nowoczesnych domów drewnianych.

Szereg osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się także wielkimi stratami energii. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy z drewna, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy drewniane to aktualnie najlepszy przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się też styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią stosują też inne nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się najczęściej w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a równocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]