Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, popularne i nowe, jednak z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Piękne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, lecz niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny widok – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Śliczne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie wyłącznie laików, ale też uznanych alpinistów i himalaistów.