Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Zainteresowany tajemniczymi miejscami w Małopolsce? Kliknij tutaj.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, schroniska, hotele i motele, jak również galerie i zabytki położone w miastach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. czar miejscowego folkloru, zamek na Wawelu czy trasy rowerowe.

Lista ambasad i przydatne rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Newsy dodawane na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słówka i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Kontakt z firmą:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego