Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

Trendy na rynku ślubnym nieustannie się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym wyróżniają się popularne style vintage, retro oraz boho?

Moda ślubna – aktualne trendy

Styl boho to proste, naturalne kroje i romantyzm. Wśród pań dominują zwiewne długie suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza przy dekolcie i na ramionach, a także szeroka gama kolorów. Popularne są również stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie bardzo różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne koronkowe, długie welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z wysoko upiętych, wybierając rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami lub wiankami.

Moda ślubna – gdzie znaleźć inspiracje?

A co z męską stylizacją na ślub? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają popuścić wodze fantazji i zrezygnować z klasycznego, ciemnego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się też brązowe skórzane dodatki – paski buty, szelki. Duże pole do popisu daje panom styl retro oraz vintage – mogą pokusić się o kapelusz czy kieszonkowy zegarek. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas ewoluuje, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych stronach internetowych, magazynach, jak również na blogach.