Wyprawy w góry – przygoda pełną emocji

Kilimandżaro wyprawa. Zdobądź więcej wiadomości

Wiele osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty położone w dalekich od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się przygotować?

Obecnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe szczyty Meksyku, Azji oraz Afryki. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji bardzo dużo usprawnia, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść trwającą wiele godzin wyprawę z naprawdę ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem i dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do takich wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz poruszania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest pełne dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]