Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak bezkonkurencyjnej oferty wypraw!

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte komplikacje mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]