Trekkingi – z plecakiem po górach

Szukasz więcej wiadomości o trekkingach? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej specjalistyczne umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w właściwe sprzęty, czyli kijki zapewniające przyczepność na stromych szlakach i buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę technicznym terenie, co powoduje, że niezbędne okazują się sprzęty ułatwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, które zapewnią stabilizację nawet na oblodzonych trasach – a na wysokich szczytach spotkać je można również w czasie skwarów. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do korzystania z obu akcesoriów niezbędne będą właściwe umiejętności – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych turystów. Najczęściej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy często wybierają słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]