Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany trasami rowerowymi w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną naturalną i ładnymi krajobrazami. Duże wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – jakkolwiek nie tylko. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Odnajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są uciążliwe technicznie, jak i trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niesłychanie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie krajobrazów.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu kultowych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – oprócz ładnych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest zachwycająca nawierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i przyciągająca natura, jednak też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.