Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Himalaje wycieczka. Więcej na www.exploruj.pl.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić również o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Kłopoty powoduje także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Manaslu i Annapurny

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Himalaje albo Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te masywy są poza ich zasięgiem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]