Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Kilimandżaro wycieczka. Zdobądź więcej informacji.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie dużej części turystów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników przyciągają przede wszystkim możliwość obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, niepowtarzalne widoki, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należałoby wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy również zakupić leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]