Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Zobacz Dolomity trekking na https://tinyurl.com/y2e7jxff.

Miłośnicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce, które położone są w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Naturalnie wywołują one zachwyt, jednakże osoby, które często praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć jeszcze raz ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeśli można podziwiać oszałamiający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, ostrych grani i turni

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną ilością stromych turni, baszt skalnych oraz skalistych grani, które w ciągu dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najurodziwszych masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nic zatem dziwnego, iż w 2009 roku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wiele urwisk i nadzwyczaj spadziste stoki, wytyczono w nich też wiele łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu zapewne urzeknie przejście przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach, które są zaopatrzone w liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednak jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]