Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Wyjazdy trekkingowe - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Wyprawy w góry mogą przybierać wiele form. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże za nieraz olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wyróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, sporą popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił podczas wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]