Rodzaje i wykorzystanie kabli RTV

Zamów kable RTV.

Bez wydajnych instalacji nie moglibyśmy pobierać sygnału TV czy internetowego. Jak łatwo się domyślić, głównymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie informacji do kolejnych hubów i gniazd. Z uwagi na to, jak są one ważne, ekipy montujące sieci starannie dobierają używane przez siebie kable. Ich wybór potrafi stać się powodem niemałych trudności – przecież zależnie od sytuacji powinniśmy wykorzystać inne przewody. Ważna jest także ich niezawodność, gdyż instalacje muszą wytrzymać co najmniej dekadę użytkowania. Jak więc kupować kable RTV? Które ich typy są dostępne?

Zastosowanie kabli RTV

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się impulsy internetowe, telewizyjne czy połączeń telefonicznych. Jak łatwo się domyślić, przewody światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym stosowane są również przewody koncentryczne, których używa się zwykle do przesyłu sygnałów o niewielkiej mocy. Takie kable wykorzystywane są zwłaszcza do transmisji informacji do końcowych odbiorców.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego względu ekipy montujące tego rodzaju sieci zazwyczaj decydują się na współpracę ze sprawdzonymi sklepami. Kupując kable RTV od takiego sklepu zyskujemy gwarancję, że składająca się z nich sieć okaże się zawsze niezawodna. Warto wybrać ten sklep, który samodzielnie wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Istotne będzie również to, czy firma dostarczająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji i zapewnia pomoc w przypadku trudności – wszak to producent musi doskonale znać jego przewody i zawsze wypracować rozwiązanie, które usprawni założenie wydajnej instalacji.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]