Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Sprawdź, gdzie kupić wzmacniacz DVB T, wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie telewizji jest teraz codziennością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią maluchy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę znaleźć coś idealnego dla siebie. Niestety, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być przydatny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału jest tym słabsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że najlepszym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną bądź zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale też odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie dostępne?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – potęguje on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To wykorzystywanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]