Ergonomiczna skrzynka teletechniczna

Sprawdź, gdzie zamówić skrzynkę telekomunikacyjną

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym mieszkaniu – reguluje to polskie prawo. U producentów dostaniemy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i na powietrzu

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z wytrzymałego surowca i mieć odpowiednie wycięcia, które wspomagają wentylację oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów wyróżniamy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje osób trzecich oraz ekstremalne warunki. Następna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której mieszczą się kluczowe przewody – np. światłowody oraz główne przyłącza urządzeń – routery, rozgałęźniki. Moduły w środku skrzynki można przyłączyć m. in. na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – wzmocnione zamki

Priorytetowym czynnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. Specjalne zasuwy znakomicie spełniają swoją rolę. To ważne również w mieszkaniu, w którym przebywają osoby małoletnie. Należy pamiętać też o uporządkowaniu kabli – w tym celu wykorzystuje się dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – mają one różne rozmiary, co sprawia, że bez problemu dostosujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]