Działanie wzmacniacza kanałowego

Kup wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wskazuje sama nazwa zasadniczą rolą jaką spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Sprawdźmy w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do nietypowych zastosowań

W hurtowniach uzyskamy dużo urządzeń, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Są one dedykowane zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są na obszarach, na których zupełnie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie dobrej jakości kanałów np. w miejscowościach górskich, stacjach metra, jak również w niektórych nieruchomościach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalne rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich osłona powoduje, że mogą być stosowane na zewnątrz budynków – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – cztery odrębne wejścia

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery niezależne wejścia – takich jak VHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą być wyposażone w technologię redukującą nieprawidłowości pochodzące z internetu bezprzewodowego. W zależności od modelu posiada także 3 lub 4 specjalistyczne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGIT-3DT. Urządzenia te mają niezależne zasilacze oraz diody LED.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]